10 wciągających książek na lato

 

1. Saga kryminalna o Lipowie, Katarzyna Puzyńska

Cykl o policjantach z Lipowa to 11 trzymających w napięciu kryminałów, których akcja rozgrywa się w niewielkiej, fikcyjnej wsi nieopodal Brodnicy. W pakiecie z wciągającą fabułą dostajemy wiarygodnych, sympatycznych bohaterów, którym towarzyszymy nie tylko w trackie prowadzenia śledztwa, ale i poza służbą. Każda książka to nowe przestępstwo i nowa, tajemnicza sprawa do rozwikłania.

 Pierwszy tom serii to „Motylek”

 

 

2. „Genialna przyjaciółka”, Elena Ferrante

Nie wszyscy wiedzą, że popularny serial produkcji HBO został nakręcony na podstawie serii książek o tym samym tytule. Akcja czterotomowej  „Genialnej przyjaciółki” rozgrywa się głównie w robotniczej dzielnicy Neapolu i opowiada historię skomplikowanej przyjaźni Eleny Greco i Lili Cerullo trwającą od lat 50. aż do dziś. Dziewczynki poznajemy, gdy mają zaledwie kilka lat. Razem z nimi odkrywamy zależności panujące w świecie zdominowanym przez mężczyzn, towarzyszymy im w podejmowaniu trudnych decyzji, przeżywamy pierwsze miłości i rozczarowania, i trzymamy kciuki, gdy próbują odnaleźć własną drogę. Każdy tom powieści to wciągająca i pełna głębokich uczuć lektura.

 

 

3. „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins

Akcja trylogii Suzanne Collins rozgrywa się w podzielony na dystrykty fikcyjnym państwie Panem, w którym co roku organizowane są Głodowe Igrzyska. Każdy dystrykt reprezentuje w zawodach dwójka nastolatków wybierana podczas corocznych dożynek. Głodowe igrzyska może wygrać tylko jedna osoba – ta, która do końca rozgrywki pozostanie przy życiu. „Igrzyska śmierci” to emocjonująca przygoda, z zaskakującą fabułą i nagłymi zwrotami akcji. Wciąga od pierwszej strony.

 

4. Seria o Harry'm Hole, Jo Nesbø

Mroczna, przejmująca i krwawa seria 12 kryminałów, które spina charyzmatyczna postać mieszkającego w Oslo policjanta Harry’ego Hole. Harry to bezkompromisowy twardziel ze skomplikowaną przeszłością i słabością do whiskey i rockowej muzyki. Mierzy się z najtrudniejszymi sprawami, tropi najbrutalniejszych przestępców. Zawsze na swoich zasadach.

Pierwszy tom serii to „Człowiek-nietoperz” .

 

 

5. „Becoming. Moja historia” Michelle Obama

Wydane w kilkudziesięciu językach na całym świecie wspomnienia Michelle Obamy to lekko i przystępnie napisana podróż przez fascynując życie byłej Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych. Inspirująca i pełna ciepła historia kobiety, która konsekwentnie i wbrew przeciwnościom losu dążyła do spełnienia swoich ambicji, marzeń i życia na własnych warunkach.

 

 

6. Saga o Fjällbace, Camilla Läckberg

Erika Falck i Patrick Hedström to główni bohaterowie 10 tomów popularnej, skandynawskiej sagi rozgrywającej się w na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Ona jest pisarką zafascynowaną rozwiązywaniem tajemniczych zagadek kryminalnych. On jest detektywem w lokalnym komisariacie. W każdej kolejnej książce wspólnie angażują się w wyjaśnienie zagmatwanych historii i tropienie sprawców zupełnie nowych przestępstw.

Pierwszy tom serii to „Księżniczka z lodu”.

 

 

7. „Jeździec miedziany” Paulina Simons

Jedna z najbardziej poruszających romantycznych powieści ostatnich czasów. Epicka historia miłości   rozgrywająca się w na przestrzeni kilkudziesięciu lat i dwóch kontynentów. Na cykl składają się trzy główne tomy: „Jeździec miedziany”, „Tatiana i Aleksander” i „Ogród letni”.  Pierwsza część rozpoczyna się w Leningradzie, w 1941 r. , w chwili gdy młodziutka, siedemnastoletnia Tatiana poznaje parę lat starszego od siebie przystojnego oficera Armii Czerwonej, Aleksandra.

 

 

8. „Słowik” Kristin Hannah

„Słowik” to powieść historyczna inspirowana życiorysem dziewiętnastoletniej Andrée de Jongh, belgijskiej bojowniczki ruchu oporu, która pomagała w przerzucaniu przez granice uciekinierów z obozów jenieckich. Poruszająca opowieść o sile, odwadze i determinacji pokazująca II wojnę światową oczami kobiet. Akcja książki rozgrywa się we Francji, a jej głównymi bohaterkami książki są dwie siostry, Isabelle i Vianne. Po lekturze warto sięgnąć również po „Zimowy ogród”, „Wielką Samotność” i „Nocną drogę” tej samej autorki.

 

 

9. „Był sobie pies” W. Bruce Cameron

Niezwykła opowieść o niezwykłym psie, który w pogmatwanym, ludzkim świecie pomaga swoim opiekunom odnaleźć miłość, radość i pogodę ducha. Obowiązkowy punkt na liście „do przeczytania” dla wszystkich, którzy kochają psy. Łzy wzruszenia i szeroki uśmiech gwarantowane.

 

 

10. „Kwiat paproci” Katarzyna Berenika Miszczuk

Barwna, pełna dopracowanych szczegółów i nagłych zwrotów akcji czterotomowa seria zbudowana wokół postaci Gosi, studentki medycy, która wyjeżdża na roczną praktykę do wiejskiej znachorki. Lekko napisana i dowcipna opowieści o miłości i o życiu z dala od zgiełku miasta, przeplatana informacjami o zwyczajach, magicznych obrzędach i wierzeniach starosłowiańskich.

 


ul. Rybacka 15A
82-103 Jantar
tel.: 510 264 162
e-mail: kontakt@domymorskie.pl

NAPISZ DO NAS