Bezpiecznie wakacje nad Bałtykiem

Wysokie temperatury i niebo bez ani jednej chmurki sprzyjają kąpielom – zarówno morskim, jak i słonecznym. O czym warto pamiętać, by cieszyć się piękną pogodą i bezpiecznym wypoczynkiem nad morzem?

 

 

Krem z filtrem

Im Twoja skóra jest jaśniejsza tym łatwiej o poparzenie słoneczne. Skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB zapewnią kremy i i balsamy z filtrami min. SPF 15. Smaruj całe ciało i twarz co najmniej kilka razy dziennie, szczególnie po każdej kąpieli i wytarciu się ręcznikiem. Pamiętaj, że na szkodliwe działanie słońca wyjątkowo narażona jest skóra maluchów. Dla nich najodpowiedniejsza ochroną będą kremy z filtrami mineralnymi (SPF 50+), które tworzą na skórze barierę odbijającą promieniowanie.

 

Kapelusze i okulary

Słomkowy kapelusz z szerokim rondem, chustka w stylu boho na włosach, czy stylowa bejsbolówka z daszkiem to nie tylko dodatki, które nigdy nie wychodzą z mody, ale również doskonała ochrona głowy i uszu przed słońcem. Nie zapomnij również o ciemnych okularach przeciwsłonecznych, w które najlepiej jest zaopatrzyć się u optyka. Te dostępne na bazarkach często nie posiadają minimalnych filtrów UV i zamiast chronić rogówkę szkodzą.

 

Bezpieczna kąpiel

Gdy z nieba leje się żar ochłody szukamy w Bałtyku. Pamiętaj jednak, by w morzu zanurzać się stopniowo, obmywając okolice serca i kark. Zbyt nagły kontakt z zimną wodą może spowodować  wstrząs termiczny, zaburzenia krążenia krwi, a nawet zatrzymanie akcji serca. Unikaj również pływania po spożyciu alkoholu. W upalny dzień już jedno piwo może negatywnie wpłynąć na koordynację ruchową i opóźnić refleks.

 

Uwaga na fale

Zdradliwe prądy wsteczne stanowią zagrożenia nawet dla najlepszych pływaków. Podwodny wir, który przy dnie wraca w stronę morza jest w stanie w jednej chwili odciągnąć dorosłego człowieka o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset metrów od brzegu. To jedna z najczęstszych przyczyn utonięć. Szczególnie niebezpieczne są kąpiele przy falochronach czy palikach wbitych w dno, gdzie zawirowania wody są najsilniejsze.

 

Pod okiem ratownika

Gdy na wakacje nad morzem wybierasz się całą rodziną nie warto ryzykować i szukać odludnych plaży z niepewna linią brzegową i niezbadanym dnem. Przy 79 wejściu na plażę w Jantarze działa kąpielisko strzeżone. Od początku lipca do końca sierpnia, w godzinach między 9:00, a 17:00 wykwalifikowani ratownicy dbają o bezpieczeństwo kąpiących się plażowiczów i taplające się w wodzie maluchy. Tu możesz bez obaw cieszyć się piękną pogodą i beztroskim wypoczynkiem nad Bałtykiem.

W lipcu i sierpniu przy wejściu na plażę numer 79 w Jantarze działa kąpielisko strzeżone w godzinach między 9:00, a 17:00.

Zarezerwuj swój Dom Morski już dziś i ciesz się bezpiecznym wypoczynkiem nad morzem!

Zapraszamy!


ul. Rybacka 15A
82-103 Jantar
tel.: 601 885 118
e-mail: kontakt@domymorskie.pl

NAPISZ DO NAS