Bezpieczne wakacje 2020 w Domach Morskich

Udane wakacje w dobie koronawirusa to przede wszystkim: bezpieczny nocleg dla Ciebie i Twojej Rodziny, najpotrzebniejsze adresy i telefony kontaktowe pod ręką oraz dobrze zaopatrzona apteczka podróżna.  Podpowiadamy co spakować ruszając w tym roku na urlop i dlaczego właśnie w Domach Morskich możesz czuć się wyjątkowo bezpiecznie.

 

#BezpiecznyNocleg w trakcie epidemii Covid-19

Polska Organizacja Turystyczna przyznała Domom Morskim certyfikat „Obiekt bezpieczny higienicznie”. Przestrzegamy wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących funkcjonowania obiektów noclegowych w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Każdy z Domów Morskich jest dokładnie dezynfekowany i wietrzony przez przyjazdem nowych Gości. Przestrzegamy godzin zameldowania, żeby Goście mieli jak najmniejszy kontakt ze sobą i ekipą sprzątającą. Pościel i ręczniki pierzemy zgodnie z bezpiecznymi normami w specjalistycznej pralni. Dezynfekujemy klamki, bramy wjazdowe, sprzęt sportowy, Kącik Malucha, naszą wiatę oraz urządzenia, z których Goście korzystają w częściach wspólnych. Na terenie Domów Morskich ustawiliśmy 7 stacji dezynfekujących i zapewniamy dostęp do płynów odkażających do użytku naszych Gości. Przypominamy o zachowaniu min. 2 metrowego odstępu i dbamy o to, by w recepcji zawsze przybywała nie więcej niż jedna osoba. Codziennie dokładamy wszelkich starań, żeby Twoja rodzina czuła się u nas bezpiecznie i mogła beztrosko cieszyć się wakacjami nad morzem.

 

Dobrze wyposażona apteczka

W każdej apteczce podróżnej powinny znaleźć się środki przeciwbólowe obniżające gorączkę i działające przeciwzapalnie (z ibuprofenem bądź paracetamolem). Warto również spakować cyfrowy termometr. Ulgę przy bólu ucha przyniosą rozgrzewające maści i krople. Na podrażnione gardło i chrypę przydadzą się nawilżające pastylki do ssania. Suche i podrażnione słońcem oczy ukoją kropelki na bazie świetlika lekarskiego. Z biegunką poradzą sobie: węgiel aktywny (absorbuje toksyny i chroni przewód pokarmowy), tabletki zawierające loperamid (zatrzymują biegunkę), bądź środki z diosmektytem (wiążą szkodliwe substancje, chronią błonę śluzową jelit i działają przeciwzapalnie). Na skurcze i bóle brzucha najlepsza będzie no-spa, a mdłości i zawroty głowy pojawiające się w trakcie jazdy samochodem, pociągiem, czy rejsu statkiem wycieczkowym załagodzi aviomarin. W każdej apteczce (szczególnie w tym roku!) powinno znaleźć się mydło antybakteryjne i uniwersalny środek odkażający (najlepiej w sprayu lub żelu). Warto spakować również pęsetę, która po wcześniejszym sparzeniu wrzątkiem przyda się do usunięcia drzazgi, grudek ziemi, czy drobinek szkła z uszkodzonej skóry. Do opatrywania ran przyda się kompres jałowy, plastry różnej wielkości oraz bandaże zwykłe i elastyczne. W apteczce podróżnej nie powinno również zabraknąć ochronnych rękawiczek lateksowych. Ulgę spieczonej na plaży skórze przyniesie pianka w aerozolu z panthenolem, maść łagodząca skutki oparzeń i chłodzący żel aloesowy.  Na poważniejsze oparzania przyda się opatrunek hydrożelowy, który schładza skórę, nie przykleja się do rany i chroni ją przed zanieczyszczeniem. Wapno i tabletki antyhistaminowe pomogą jeśli po pierwszym kontakcie ze słońcem pojawi się swędzącą wysypka na dekolcie i przedramionach. W apteczce powinien się znaleźć preparat odstraszający owady i balsam na ukąszenia, która zmniejszy swędzenie i opuchliznę. Warto również zabrać ze sobą kleszczołapki.

 

Przydatne telefony i adresy

W Jantarze przy ulicy Gdańskiej 40 znajduje się Punkt Apteczny czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00, w soboty od 9:00 do 18:00 i w niedziele od 9:00 do 16:00 (telefon: 509 923 286).

Najbliższa apteka (Medfarm) znajduje się w Stegnie, przy ulicy Gdańskiej 36 (telefon: 55 277 64 64), a najbliższa dyżurna całodobowa apteka w Gdańsku. W szpitalach w Gdańsku i Elblągu (Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, ul. Królewiecka 146) znajdują się Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Najbliższy weterynarz ma gabinet w Stegnie przy ulicy Grunwaldzka 1A (telefon: 55 247 72 22). W razie problemów żołądkowych u naszego pupila mamy dostępne w recepcji środki lecznicze poprawiające sytuację:)

Zapoznaj się z naszą  ofertą i zarezerwuj rodzinne wakacje w Domach Morskich, zapraszamy!

Cennik znajduje się tutaj

 


ul. Rybacka 15A
82-103 Jantar
tel.: 510 264 162
e-mail: kontakt@domymorskie.pl

NAPISZ DO NAS