Dlaczego Jantar we wrześniu to świetny pomysł?

Gdy ostatni sierpniowy weekend dobiega końca czas nad Bałtykiem odrobinę zwalnia. Na niemal pustych plażach łatwiej o ciszę i spokój, a wciąż ciepły piasek pod stopami nadal sprzyja długim spacerom. Przyjedź do Domów Morskich i przekonaj się jak pięknie jest nad morzem wczesną jesienią!

 

 

Mniej tłoczno

Chociaż niewielkim uliczkom Jantaru daleko do zatłoczonych deptaków innych morskich kurortów dopiero we wrześniu pustoszeją tak naprawdę. Coraz częściej szum fal zastępuje gwarne rozmowy plażowiczów, coraz więcej zachodów słońca można podziwiać tylko we dwoje i coraz mniejsze kolejki ustawiają się po najlepsze smażone i wędzone ryby w okolicy. Bałtyk po sezonie to prawdziwa uczta dla zmysłów.

Bałtyk po sezonie to prawdziwa uczta dla zmysłów.

 

Więcej jodu

Najwyższe stężenie jodu nad Bałtykiem notuje się wiosną i właśnie jesienią. To dzięki długim spacerom brzegiem morza i wdychaniu tego dobroczynnego pierwiastka wracamy do domu bardziej wypoczęci, lepiej nam się myśli, łatwiej koncentrujemy uwagę i mamy więcej sił witalnych. Dodatkowo jod wspomaga naszą przemianę materii i odporność, korzystanie wpływa na skórę i paznokcie, a także przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu. Jesienią Twoje baterie nad Bałtykiem naładują się zdecydowanie na dłużej!

 

Puste szlaki

Choć we wrześniu temperatury rzadko dorównują tym wakacyjnym aura jest zdecydowanie stabilniejsza i rzadko zdarzają się burze. Łagodny klimat sprzyja wycieczkom rowerowym i długim spacerom tym bardziej, że na szlakach jest już prawie pusto. Wędrówki leśnymi ścieżkami uspokajają i pozwalają złapać głębszy oddech. Rześkie poranki sprzyjają energetyzującym biegom, a cieplejsze popołudnia relaksującym, leniwym spacerom pośród coraz bardziej kolorowych drzew.

 

Wymarzony urlop z czworonogiem

Chyba każdy opiekun czworonoga uwielbia tę chwilę, gdy odpięty ze smyczy, szczęśliwy psiak pędzi ile sił w łapach po zupełnie pustej plaży. Bieganie za piłką i kopanie dziur w piachu nabiera zupełnie nowego wymiaru, gdy nie trzeba już ograniczać do własnego kącika na zatłoczonej plaży. A po wędrówkach i morskich kąpielach czworonogi mogą rozciągnąć się na tarasach naszych Domów Morskich łapiąc ostatnie ciepłe promienie jesiennego słońca. Jantar we wrześniu to prawdziwy psi raj.

Jantar we wrześniu to prawdziwy psi raj.

Zarezerwuj wrześniowy pobyt w Domach Morskich już dziś i rozkoszuj się wyjątkowym jesiennym klimatem nad Bałtykiem.

Zapraszamy! ⇒Sprawdź naszą ofertę


ul. Rybacka 15A
82-103 Jantar
tel.: 510 264 162
e-mail: kontakt@domymorskie.pl

NAPISZ DO NAS