Dlaczego warto ćwiczyć jogę?

O pozytywnym wpływie jogi na umysł i ciało głośno jest nie od dziś. Tego lata w Domach Morskich możesz zacząć swoją przygodę z jogą pod okiem doświadczonej instruktorki i przekonać się, czy ćwiczenia na macie to również coś dla Ciebie.

 

Joga dla każdego

Joga to cudowna aktywność, którą można zacząć uprawiać niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Do rozpoczęcia ćwiczeń potrzebna jest tylko mata i… dobre chęci! Asany wykonuje się na bosaka, a na sesję najlepiej założyć spodnie od dresu i przylegającą do ciała koszulkę, żeby wygodnie i bez skrępowania wykonywać skłony i pozycje leżące. Kilka pierwszych zajęć jogi warto odbyć pod okiem doświadczonego instruktora, który nauczy nas poprawnie ustawiać stopy i napinać mięśnie. Gdy złapiemy bakcyla ćwiczenia można kontynuować praktycznie wszędzie i o każdej porze dnia dostosowując praktykę jogi do naszego trybu życia.

 

Elastyczne ciało i smukła sylwetka

W przeciwieństwie do ćwiczeń na siłowni joga wysmukla i wzmacnia nasze ciało bez konieczności pompowania mięśni w powtarzających się seriach. Regularne ćwicząc rozruszamy zesztywniałe od ciągłego siedzenia stawy, rozciągniemy przykurczone ścięgna i uelastycznimy kręgosłup. Przestaniemy się garbić, zmniejszymy bóle karku i pleców, a nasze ciało z każdą kolejną sesją będzie coraz silniejsze i bardziej giętkie. Joga to również doskonała metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów i to zupełnie bez zadyszki i wyciskania siódmych potów. Dzięki systematycznej praktyce  nasz metabolizm przyspiesza ułatwiając spalanie tkanki tłuszczowej.

Dzięki systematycznej praktyce nasz metabolizm przyspiesza ułatwiając spalanie tkanki tłuszczowej.

 

Relaks i wyciszenie

Joga pomaga obniżyć poziom kortyzolu, czyli hormonu, który nasz organizm wytwarza gdy się denerwujemy. Wykonując poszczególne asany koncentrujemy się na spokojnym i głębokim oddechu, dzięki czemu możemy wyciszyć gonitwę myśli i skupić się na byciu tu i teraz. Po skończonej sesji ćwiczeń nasze ciało jest przyjemnie zmęczone, jesteśmy rozluźnieni, rozciągnięci i  uśmiechnięci. Z czasem coraz łatwiej panujemy nad negatywnymi emocjami i lepiej radzimy sobie z codziennym stresem.

Zajęcia jogi odbywają się w Domach Morskich w każdą środę o godz. 8:30.

Zapraszamy!


ul. Rybacka 15A
82-103 Jantar
tel.: 510 264 162
e-mail: kontakt@domymorskie.pl

NAPISZ DO NAS