Jantar na rowerze

Pęd powietrza, wiatr we włosach i ciepłe promienie słońca na twarzy – wyprawa rowerowa to doskonały pomysł na urozmaicenie wakacji nad morzem. Zabierz rodzinę na niezapomnianą wycieczkę jednym spośród wielu szlaków rowerowych wokół Jantaru!

 

 

Recepta na smukłą sylwetkę i dobry humor

Jazda na rowerze buduje naszą kondycję, wzmacnia i wysmukla mięśnie a także… odchudza! W trakcie godzinnej, niespiesznej przejażdżki możemy spalić nawet do 500 kalorii (czyli prawie dwa gofry z bitą śmietaną!) i obniżyć poziom cukru we krwi. Do tego podczas pedałowania nasz organizm wytwarza endorfiny, czyli hormony szczęścia odpowiadające za częstszy uśmiech i dobre samopoczucie. Trudno o lepszą motywację do wskoczenia na siodełko i ruszenia w drogę, prawda? Wakacje w Jantarze idealnie nadają się do rozpoczęcia przygody na dwóch kółkach i złapaniu rowowego bakcyla. Okoliczne szlaki rowerowe ciągną się z dala od ruchliwych szos, pozwalają odpocząć od zgiełku dużych miast i rozkoszować się spokojem i ciszą.

 

Rozrywka dla małych i dużych

Nawet najkrótszą wyprawę rowerową można zamienić w prawdziwa przygodę pakując do plecaka pyszne przekąski, herbatę w termosie i koc. Piknik na łące, czy leśnej polanie będzie miłą odmianą od wypoczynku na gwarnej plaży i pozwoli w pełni docenić zróżnicowany krajobraz Mierzei Wiślanej. Mknąc szutrowymi drogami warto wypatrywać drewnianych wiatraków i starych spichlerzy, niewielkich, gotyckich kościołów i szachulcowych domów podcieniowych, które pozostawili po sobie osadnicy pochodzący z Holandii. Jeśli na wycieczkę rowerową wybieramy się z dziećmi warto pobawić się w rozpoznawanie drzew mijanych po drodze, wypatrywanie kluczy kormoranów na niebie i leśnych zwierzaków kryjących się zielonej gęstwinie. Maluchy będą również zadowolone, gdy w trasę wyprawy wpleciemy przystanek w Mini Zoo, niezwykłej Wiosce Indiańskiej, czy Pasiece u Strusi.

 

Szlaki rowerowe w Jantarze i okolicach

Wśród licznych dróg rowerowych oplatających Jantar każdy znajdzie coś dla siebie. Fanom całodniowych wycieczek spodoba się najdłuższy szlak Mierzei Wiślanej prowadzący od Mikoszewa przez Jantar, Stegnę, Sztutowo, Kąty Rybackie, Skowronki, Przebrno i Krynicę Morską, aż do Piasków. Jego nitka w większości pokrywa się z trasą oznaczonego kolorem żółtym pieszego Szlaku Jantarowego.

Krótsze szlaki rowerowe w okolicach Jantaru i Domów Morskich biegną wąskimi ścieżkami pośród sosnowych lasów, przecinają zielone łąki i wiją się wzdłuż malowniczo położonych bocznych dróg i nadmorskich promenad. Ich długość waha się od kilku do kilkunastu kilometrów, a na trasie nie ma większych przewyższeń dzięki czemu nadaje się nawet dla początkujących rowerzystów.

Oto kilka wybranych przez nas propozycji:

Pętla Mennonicka: Mikoszewo – Żuławki – Jantar Leśniczówka

Pętla Szkolna: Jantar – Izbiska – Jantar Leśniczówka – Jantar

Pętla Kanałów Wodnych: Stegna – Rybina –Stegna

Pętla Zwodzonych Mostów: Stegna – Rybina – Kąty Rybackie – Stegna

Pętla Żuławska: Żuławki – Szkarpawa – Żuławki

Pętla Szkarpawska – Rybina – Szkarpawa –Rybina

Szlak Kormoranów: Stegna –Skowronki

 

Polecamy zapoznać się opisem ścieżek rowerowych po Mierzei Wiślanej na stronie Centrum Rowerowe.pl: CZYTAJ 

 

 

Zaplanuj aktywny odpoczynek w Jantarze i zarezerwuj swój Dom Morski już dziś! Mamy wolne miejsca we wrześniu 🙂 To idealny moment na wyprawy rowerowe!

Zapraszamy! ⇒Sprawdź naszą ofetę


ul. Rybacka 15A
82-103 Jantar
tel.: 510 264 162
e-mail: kontakt@domymorskie.pl

NAPISZ DO NAS