Sprzątamy po wakacjach!

Czy wiesz, że foliowa torebka zostawiona w lesie rozłoży się dopiero po 15 latach? Puszka po piwie przetrwa prawie 100 lat, plastikowa butelka aż cztery razy tyle, a kubek styropianowy po kawie na wynos nie rozłoży się wcale. Brzmi strasznie, prawda? Dlatego właśnie w minioną sobotę powiedzieliśmy „dość!” śmieceniu w naszym lesie i wyruszyliśmy posprzątać po wakacjach!

 

Śmieci w lesie

Papierki po batonach, puste paczki po papierosach, szklane i plastikowe butelki, puszki, kartony, reklamówki i resztki jedzenia – taki obrazek na pewno zna każdy z nas. Podczas leśnych spacerów bardzo często mijamy masę najróżniejsze śmieci i odpadów. Z reguły przechodzimy obok z dezaprobatą kręcąc głową i rzadko schylamy się, żeby podnieść i wynieść z lasu, to co pozostawili za sobą inni. Nie myślimy o zwierzętach, które mogą zranić się o potłuczone szkło i nie zdajemy sobie sprawy, że zgnieciona puszka będzie leżeć pośród mchu nawet, gdy nasze dzieci będą miały już swoje własne pociechy.

 

Akcja Domów Morskich #sprzatamypowakacjach

W tym roku zamiast narzekać i udawać, że bałagan zostawiony w lesie nas nie dotyczy postanowiliśmy zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Zorganizowaliśmy akcję „Sprzątamy po wakacjach” i w minioną sobotę razem z naszymi drogimi Gośćmi i Przyjaciółmi wyruszyliśmy zbierać śmieci z leśnej ścieżki prowadzącej z Domów Morskich na plażę ulicą Brzozową. Gmina Stegna wyposażyła nas w rękawice i worki, a Nadleśnictwo Elbląg zobowiązało się odebrać to, co uda nam się zabrać z lasu.

Gmina Stegna wyposażyła nas w rękawice i worki, a Nadleśnictwo Elbląg zobowiązało się odebrać to, co uda nam się zabrać z lasu.

 

To była super sobota!

Ubrani w białe koszulki Domów Morskich wyruszyliśmy spod recepcji w samo południe. Przez 3 godziny uzbieraliśmy 7 worków śmieci i odpadów i z dumą możemy powiedzieć, że razem posprzątaliśmy nasz las! Zebraliśmy masę papierosów, pustych butelek, papierków po słodyczach, chusteczek, a nawet sznurków. Mimo upału w naszej akcji „Sprzątamy po wakacjach” dzielnie uczestniczyli zarówno dorośli jak i maluchy, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Po powrocie do Domów Morskich na wszystkich uczestników czekał pyszny grill i zimne piwo. Cieszymy się, że nasza akcja spotkała się z takim pozytywnym odzewem i… zapraszamy do udziału w kolejnej edycji już za rok!


ul. Rybacka 15A
82-103 Jantar
tel.: 510 264 162
e-mail: kontakt@domymorskie.pl

NAPISZ DO NAS