Złota plaża w Jantarze

Jasny, złocisty piasek kontrastujący z głęboką zielenią sosen rosnących na wydmach i kolorowe łodzie rybackie odpoczywające na brzegu morza tworzą iście pocztówkowy krajobraz. W Jantarze relaks na plaży to wyjątkowa przyjemność.

 

Szeroka i długa

Jantar słynie z jednej najszerszych plaż na polskim wybrzeżu. Na miłośników plażowania i długich spacerów brzegiem Bałtyku czekają kilometry delikatnego piasku, pośród którego ziaren wciąż można odnaleźć okruchy bursztynów. Każde z licznych, leśnych wejść na plażę jest oznaczone numerem i łatwe do odnalezienia. Z centrum miasteczka nad samo morze prowadzi wygodna droga, zakończona łagodnym zejściem na plażę idealnie nadającym się na spacer z wózkiem.

 

W czołówce najpiękniejszych

Mierzeja Wiślana od lat znajduje się w ścisłej czołówce rankingu 15 najbardziej niezwykłych półwyspów na ziemi. Portal The World Geography docenił piękno plaż Mierzei podkreślając, że latem to najcieplejszy fragment polskiego wybrzeża. Czy można wyobrazić sobie lepszą rekomendację na rodzinne wakacje?

 

Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu

Prawdziwą gratką dla poszukiwaczy „złota Bałtyku” są coroczne Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, których finał odbywa się właśnie na plaży w Jantarze. Zabawa polega na zbieraniu w wyznaczonych stanowiskach podsypanego wcześniej bursztynu, a imprezie towarzyszą liczne koncerty, pokazy sztucznych ogni i występy gwiazd. To świetna rodzinna rozrywka, tym bardziej, że w zawodach swoich sił mogą spróbować nawet najmłodsi.

 

Bezpieczna kąpiel

Bałtyk w Jantarze sprzyja kąpielom przede wszystkim dlatego, że temperatura wody jest tu z reguły o kilka stopni wyższa niż w innych nadmorskich regionach. Do tego przy 79 wejściu na plażę działa kąpielisko strzeżone. Wykwalifikowani ratownicy mają oko na kąpiących się plażowiczów i taplające się w wodzie maluchy w okresie od początku lipca do końca sierpnia, w godzinach między 9:00, a 17:00.

 

Plaża dla czworonogów

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia na odcinku plaży między wejściem nr 79 a 80 obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Pozostałe, długie kilometry jantarskich plaż są przyjazne czworonogom i idealnie nadają się do orzeźwiających kąpieli i łowienia patyków również w szczycie sezonu. Przed i po okresie wakacyjnym z uroków spacerów z psiakiem można korzystać na całej linii wybrzeża.

Zarezerwuj rodzinne wakacje w Domach Morskich i spędź urlop w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Bałtyku! Zapoznasz się z naszą ofertą.

Zapraszamy!


ul. Rybacka 15A
82-103 Jantar
tel.: 601 885 118
e-mail: kontakt@domymorskie.pl

NAPISZ DO NAS